Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to typ tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdyby jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell posiada najlepsze zalety hardshsella w budowy oddychającego polaru i obrony przed wiatrem. Z powodu kurtki tego fasonu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły więc przed deszczem, jednak jeszcze szersze oczekiwania użytkowników i wzrost technologii przyczyniły się zarówno do powstania softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu wziąć w magazynach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą różnicą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w grupie „hard” jest zawsze miękka i błyszcząca, a w grupie „soft” zdecydowanie bardziej przybliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa wykazuje się idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy kierują w administracje i poszukują odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien stanowić stosowany przez nas tylko, gdy pogoda stanowi daleko niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a poprzez to wspinaczka może objawić się dużym wyzwaniem dla naszego organizmu. W jakimś indywidualnym wypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę osiągnie to niewiele dużo niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest milszy?

Kurtki softshellowe w porównaniu do różnych kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są lekkie, nie blokują ruchów ciała, stąd i bogata w nich z powodzenie uprawiać ruchy na gorącym powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również lżejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe wciąż są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 minut na dosyć dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, gdy pragniecie posiadać coś prostego do przenoszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych charakterów i nie potrzebujecie, żeby stanowiła ona aż tak ciepła, to to model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej przydatny.

Kurtki typu softshell są na ogół szybkie i winnym stanowić przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że wciąż będzie mogli robić pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie leczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy kształt i wygląd sprawiają, iż są one ulubionym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell tworzy być spełnianie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może objawić się ciekawszym wyjściem. Jeśli natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada również mnóstwo kieszeni. Kieszenie powiększają się do noszenia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze także inne potrzebne rzeczy. Nie pragniemy w niniejszym faktu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry