Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je chodzić?

Maski ochronne – kiedy warto je trzymać? Okres jesienno-zimowy obecne okres, w jakim stanowimy szczególnie narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W współczesnym sezonie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia jest smog, z jakim zmaga się wiele polskich miast. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących skutkiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd te jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog jest bardzo zły wpływ na własne zdrowie, dodaje się do bycia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak szanować się przed smogiem?

Najlepszym sposobem, by ustrzec się przed smogiem jest niekończenie z domu. W wypadku większości z nas stanowi więc ale po prostu nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta pomocna będzie maseczka antysmogowa. Maski zbudowane są w taki forma, by filtrować powietrze, a jednocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, kiedy i wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, i w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To rzeczywiście ponieważ w współczesnym momencie najczęściej chorujemy na grypę, przeziębienie, a ponadto inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te zabierają się drogą kropelkową, dlatego znacznie łatwo możemy zarazić się nimi w akcji, autobusie, kinie, a chociażby w trakcie zakupów w hipermarkecie. W współczesnych miesiącach usłyszeliśmy także o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale rośnie.
Jak szanować się przed wirusami?

Środków na obronę przed wirusami istnieje kilka. Najistotniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z domowników jest chory ważne istnieje te regularne oczekiwanie i usuwanie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej sięgamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią być pozytywne pod warunkiem, że przeważnie je zmieniamy. W przeciwnym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które jeszcze wdychamy. Lepszą wartę również w ostatnim sukcesu da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dotyczy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?