Warto przeczytać

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

W wypadku dużo spośród nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prace fizycznej. Nie wspominając już nawet o stałym spacerze na ciekawym powietrzu… Co znacznie, w stopniu zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie właśnie do myślenia o sprawność fizyczną, ale jeszcze do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest idealnym sezonem na ostatnie, aby wrócić do strategii i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stopniu zimowym, że wynosić nowy przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od rodzaju problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby posiadającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto jeszcze przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można skorzystać z niewielu innych zabiegów, gdyż ich tworzenie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najkorzystniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo to silny gatunek a czy ważna je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych braków jest niewątpliwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w okresie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli właśnie nie ma własnych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najciekawszych sposobów w niniejszym sezonie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego działania obraca się różnego typu kwasy, które, w zależności od sposobie i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą liczyć słabsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny kupi nie jedynie na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić nawet w wypadku cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak a w terapiach, których obiektem jest wszystka poprawa stanu cery. Braki tego typu zezwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która liczy na wielkim wpisaniu w skórę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej ostatecznych korzyści jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z racji ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w stopniu zimowym, są dłonie. To dokładnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z faktem wysuszonej i uszkodzonej roli w okolicach dłoni, skutecznym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są wykorzystywane w toku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?