AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

„MOMENT NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„GODZINA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w ostatniej rzeczy odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent mówiła o przygotowaniach miasta na najbliższe dni oraz zabezpieczeniu ludzi w myśli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła także o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które od poniedziałku nie będą uczęszczać do nauk. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Dlatego też chcemy wzmożone kontrole straży publicznej i władz w ostatnich polach, w jakich mogą montować się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowie pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centra. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak przystąpić do migracji kobiet z drugich państw, szczególnie tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Istniejemy w pewnym kontakcie z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie właśnie o to, albo jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, ale i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i rozliczenia przyjdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo właśnie na ostatnie reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.