AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

NIE MAŁA KWOTA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

Najnowsze informacje dotyczące ilości osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według informacji przekazywanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, a w powiecie 10 osób ludzi tej czynności. Dlaczego stanowi ich właśnie mało, skoro statystyki w terenie są?

– Nie wynosimy w mieście obecnie ani jednej osoby, która z czasu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Pokazuje się, że w polskim mieście, do ostatniej pory, takiego wypadku nie było. – Wszelkie informacje otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie liczy na ścianie – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest utworzone na wesele ogromniejszej sumy osób, które musiałyby przejść kwarantannę, a nie potrafiły jej odbyć w zakładzie; na taką forma zorganizowano m.in. mieszkania w drinku z środków.

Te kobiety, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą odbywać, jednak taka, jak robimy, jest promowana.