AKTUALNOŚCI

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować? Bojowniki, ze względu na indywidualne drogie ubarwienie, dość często wybierane są do uprawy w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które bierzemy na indywidualnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do mieszkania prawidłowej form i zdrowia.

Niezmiernie znaczącym jest, by podać im jako najkorzystniejsze warunki do wzroście – dzięki temu będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom idealne warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i spotykają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia rozszerza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi istnieje bogatsza, akwarium powinno stanowić co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do rodziny ryb labiryntowych, a wtedy świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga istnieć właściwie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta wtedy ponad kolejną zaletę – chroni ryby przed za dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o wystawić na chwila roślin, które będą kierowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy drugie czynniki podłoża, jak skały w niższym kolorze. Da nam więc idealne warunki do praktyk tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrwalenia jej dobrej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?