AKTUALNOŚCI

Mowa kwiatów

Orchidea wciąż fascynuje białogłowe swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed kupieniem takiego prezentu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu wyrażającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem doskonałym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, iż jest nieco za młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany