Polecne i promocje

Na jaką roletę do okien się zdecydować?

Można oczywiście wejść do pierwszego lepszego sklepu z roletami i wybrać tą, która wpadnie nam akurat w oko, ale nie jest to zwykle najlepszy pomysł. Decyzja o tym, co będzie składać się na aranżację okna, powinna być dobrze przemyślana. Wbrew pozorom to jak wygląda roleta, ma wpływ na wystrój całego wnętrza. Znaczenie ma również to, aby wybór opierał się na naszych indywidualnych potrzebach, oczekiwaniach i preferencjach.

Wybór najlepszej rolety do swoich wnętrz

Rolety do okien dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu można dopasować je do każdej aranżacji wnętrza, niezależnie od jego przeznaczenia. Roleta służy nie tylko do chronienia przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Zapewnia ona komfortowy sen, zwiększa poczucie intymności, zatrzymuje ciepło podczas zimowych dni, pełni rolę dekoracyjną. Jeśli cenimy sobie prostotę, można zdecydować się na klasyczne rolety okienne. Mogą być montowane do ściany, sufitu lub ram okiennych przy pomocy specjalnych uchwytów. Dolna część rolety obciążona jest drewnianą listwą, ukrytą w tkaninie. Jeśli chodzi o stopień zaciemnienia, to jest on uzależniony od wybranego typu tkaniny i koloru. Przebierać można w roletach zaciemniających, transparentnych czy dzień-noc. Zasada jest taka, że im kolor tkaniny jest jaśniejszy, tym więcej przepuszcza światła. Do sypialni idealnie nadają się rolety w ciemnych barwach, najlepiej zaciemniające.

Dużo bardziej estetycznie od rolet klasycznych wyglądają modele rzymskie. Można je zamontować nie tylko do ściany czy sufitu, ale też na ramie okna czy bezpośrednio na karniszu. W zależności od wyboru wykończenia roleta rzymska może być mniej lub bardziej dekoracyjna. Do dyspozycji mamy modele z falbaną i falą, z falbaną prostą, bez falbany. Rolety rzymskie wykonane z jasnych i transparentnych tkanin mogą śmiało zastąpić klasyczne firany, gdyż wpuszczają do wnętrza sporo światła. Z kolei te z ciemnej i grubej tkaniny zapewnią świetne zaciemnienie. Tkaniny typu blacout są w stanie zablokować promieniowanie słoneczne w aż 95%. Do rolet firanowych zaliczyć można też te woalowe. Mogą być też wykonane z organzy i wzbogacone o motywy kwiatowe. W kuchni sprawdzają się idealnie. Tym bardziej, że można je regularnie prać.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-w-kasecie