15 wskazówek na przeprowadzkę na 2020 rok

Temat przeprowadzki nigdy nie jest łatwy. Najczęściej jest to czas ogromnych zmian, stresu w rodzinie i stawania przed nieznanym. Jeśli do tego doda się przeprowadzkowy chaos, katastrofa jest gwarantowana. Tak jednak wcale nie musi być. Przedstawiamy 20 sprawdzonych porad na sprawną przeprowadzkę.

1. Przygotuj plan przeprowadzki

Żadna przeprowadzka nie ma prawa przebiec spokojnie bez jej wcześniejszego zaplanowania. Warto wiedzieć, kiedy, co i w czym chcemy przetransportować do nowego mieszkania, aby móc się przygotować na to, co nas czeka.

2. Przygotuj się na pomyłki podczas przeprowadzki

Po zrobieniu idealnego planu przygotuj się, że prawdopodobnie coś pójdzie nie tak. Skrzynka spadnie i potłuczą się szklanki, szafa nie zmieści się we framudze drzwi, albo przygotujemy zbyt mało kartonów. Nie ma przeprowadzki idealnej i warto o tym pamiętać.

3. Oszczędź sobie stresu przeprowadzkowego, zacznij pakowanie wcześniej

Najgorszym pomysłem na przeprowadzkę jest pakowanie się na ostatnią chwilę. W ten sposób powstaje chaos, który powoduje jeszcze większy stres. Warto zacząć pakowanie już miesiąc wcześniej, wtedy szanse na to, że o czymś zapomnimy, maleją.

4. Zaplanuj obiady na czas przeprowadzki

Najintensywniejsze dni, podczas których się przeprowadzamy, nie są łaskawe dla naszego codziennego harmonogramu. Mało kto pamięta o gotowaniu obiadów w tym czasie. Warto więc przygotować je wcześniej, aby wystarczyło jedynie je odgrzać.

5. Przed przeprowadzką nie otwieraj nowych opakowań

Najważniejszą zasadą przeprowadzki jest opróżnienie zapasów przed transportem. Nie kupujmy nowych artykułów spożywczych czy kosmetyków, jeśli nie są niezbędne. Należy pamiętać, że nowe produkty to dodatkowe rzeczy, które trzeba przewieźć.

6. Skorzystaj z przeprowadzki i posegreguj niepotrzebne rzeczy

Zasada wykorzystania żywności przekłada się także na każdy przedmiot w domu. Jeśli coś nie jest nam potrzebne, nie traćmy czasu na tego pakowanie i przewóz. Warto zrobić segregację niepotrzebnych rzeczy z naszego domu i oddać je potrzebującym albo wyrzucić.

7. Dziecko przy przeprowadzce? Rozdziel zadania w rodzinie

Każdy wie, że dzieci podczas przeprowadzki bardzo chcą pomagać, jednak często okazuje się, że prace idą wtedy o wiele wolniej. Warto wtedy rozdzielić zadania, zlecić dziecku, na przykład pakowanie swoich zabawek, kiedy my zajmiemy się cięższymi przedmiotami.

8. Zatroszcz się o zwierzaka w trakcie przeprowadzki

Zwierzęta bardzo często są w stanie wyczuć, kiedy się stresujemy. Jest to czas trudny także dla nich, jeśli więc mamy taką możliwość, najlepiej oszczędzić stresu naszym pupilom. Pamiętajmy o zabawie ze zwierzakiem i dawaniu mu co jakiś czas ulubionych przekąsek. Niech wie, że nie dzieje się nic złego.

9. Poproś o pomoc w przeprowadzce

Przeprowadzka to okres trudny dla każdego. Warto pomyśleć o każdym rodzaju pomocy w tym czasie. Wynajem firmy przeprowadzkowej pozwoli na łatwiejszą i szybszą przeprowadzkę, oszczędzając nam niepotrzebnego stresu.

10. Zaopatrz się w najpotrzebniejsze artykuły do pakowania rzeczy podczas przeprowadzki

Podczas przeprowadzki przydaje się każda pomoc, jaką możemy dostać. Niezbędnymi pomocnikami są także artykuły, które możemy kupić w sklepie budowlanym. Są nimi: folia bąbelkowa, folia stretch i mocna taśma klejąca.

11. Poznaj praktyczne porady na przewóz ubrań podczas przeprowadzki

Pakowanie ubrań często jest najżmudniejszym procesem podczas przeprowadzki. Tak jednak nie musi być. Warto pakować je grupowo, razem z wieszakami. Zapakowane w pudełku albo dużym worku nie zniszczą się, a w ten sposób oszczędzimy także czas na wypakowywaniu.

12. Zapakuj najpotrzebniejsze przybory w jedno miejsce

Przed przeprowadzką zapakuj swój “bagaż podręczny”, który na pewno przyda się podczas pierwszych dni w nowym mieszkaniu. Nie wszystko można wypakować pierwszego dnia, a świadomość, że wiemy, gdzie mamy takie przybory jak szampon czy szczoteczka do zębów, na pewno pomoże nam się łatwiej odnaleźć.

13. Podpisuj kartony dla łatwiejszej organizacji po przeprowadzce

Aby łatwiej było się odnaleźć po przeprowadzce, warto podpisywać zawartość w kartonach. Szybciej znajdziemy wtedy potrzebne nam w danym momencie przedmioty.

14. Ustawiaj kartony w odpowiednich pomieszczeniach

Przy wprowadzaniu się do nowego mieszkania, ustawiaj kartony w pomieszczeniach, do których należą. Organizacja wypakowania będzie wtedy łatwiejsza i unikniemy niepotrzebnego chaosu.

15. Wykorzystaj sprawdzone triki na łatwe podpięcie sprzętów po przeprowadzce

Aby szybko i łatwo podpiąć sprzęty w nowym mieszkaniu, takie jak na przykład telewizor, dobrze jest wcześniej zrobić zdjęcie układu przypiętych kabli. Nie będziemy wtedy zmuszeni do zgadywania, jaki kabel czemu służy, wystarczy sugerować się tym, co już wcześniej powstało.

Artykuł przygotowała firma ProPrzeprowadzki z Krakowa specjalizująca się w usługach przeprowadzkowych i transportowych.