Naturalne sposoby na koloryzację włosów

Kobiety często eksperymentują nie tylko z długością, ale także i kolorem włosów. Jednak zdają sobie sprawę z tego, że niestety, drogeryjne produkty do koloryzacji, mają prawdziwie destrukcyjny wpływ na włosy, a dodatkowo mogą powodować reakcje alergiczne. Jeśli więc ty też chcesz zmienić kolor włosów lub po prostu ukryć siwe pasma, sprawdź, jak możesz tego dokonać domowymi sposobami.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Zacznijmy od porad dla tych pań, które chcą rozjaśnić włosy. Z pewnością kilka produktów, które temu służą macie już w swojej lodówce. Rozjaśnimy włosy dzięki:

  • cytrynie– oprócz rozjaśnienia, dodatkowo nada ona włosom połysku. Wystarczy przygotować odpowiednią mieszankę soku z cytryny i wody w proporcji 1:1. Dla lepszych efektów, zaleca się dodanie łyżeczki octu jabłkowego. Tak przygotowaną miksturę na początek odstawiamy na 20 minut, a następnie nakładamy ją na włosy. Po kolejnych 20 minutach, możemy włosy spłukać. Zabieg powinno stosować się raz w tygodniu, do momentu, w którym włosy uzyskają pożądany odcień.
  • miodowi- okazuje się, że miód nie tylko nada włosom ciepły, jasny odcień, ale także dodatkowo je nawilży. Uaktywnia on w kosmykach nadtlenek wodoru, dzięki czemu mogą one stać się naturalnie jaśniejsze. Wystarczy zmieszać 2 łyżki stołowe miodu, a także sok wyciśnięty z połówki cytryny. Miksturę należy nałożyć na włosy i szczelnie owinąć ręcznikiem na około 4 godziny. Po tym czasie włosy możemy spłukać i nałożyć odżywkę. Miód możemy również zmieszać z 2 łyżkami ulubionej odżywki, zamiast soku z cytryny.
  • rumiankowi- rumianek nada włosom świetlistych refleksów, a dodatkowo znacznie poprawi się ich kondycja. By przygotować miksturę, należy zmieszać 4 saszetki rumianku z litrem gorącej wody i odczekać, aż napar nieco ostygnie. Takim wywarem płuczemy włosy co tydzień. Dodatkowo można go wcierać w kosmyki, a po 30 minutach spłukać letnią wodą.
  • rabarbar- ma on niezwykle silnie właściwości odbarwiające, więc w pierwszej kolejności dobrze będzie sprawdzić, jak włosy na niego zareagują. Do przygotowania mikstury, potrzebny nam sproszkowany korzeń rabarbaru, olej kokosowy i sok z cytryny. Mieszamy składniki ze sobą, a powstałą masę- jeśli będzie zbyt gęsta- możemy rozrobić z odrobiną wody. Następnie nakładamy miksturę na włosy i owijamy ręcznikiem. Po 20 minutach włosy należy dokładnie spłukać.

  Naturalne sposoby na przyciemnienie włosów

  Okazuje się, że domowymi sposobami, można także przyciemnić włosy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się:

   • orzech włoski– mieszanka łupin orzecha włoskiego z octem owocowym i olejem roślinnym, może przyciemnić włosy o 1 ton. Wystarczy przygotować napar z łupin, a następnie dodać pozostałe składniki. Mieszankę nakładamy na lekko wilgotne włosy na około 20 minut.
   • kora dębu- można ją zakupić w każdym sklepie zielarskim. Wystarczy 3 łyżki suszu zalać 3 szklankami wody i odstawić napar do ostygnięcia. Następnie w mieszance należy zanurzyć włosy na około 15 minut. Zabieg należy powtarzać nawet 2 razy w tygodniu, by uzyskać optymalne efekty.
   • czarna rzepa- sok z czarnej rzepy nie tylko przyciemni, ale także wzmocni mieszki włosowe. Sokiem można włosy płukać, a także wcierać go w kosmyki. Efekt powinien pojawić się po około 2-3 zabiegach.

   Jak widać, włosy można zarówno rozjaśnić jak i przyciemnić, wykorzystując łatwo dostępne, a przede wszystkim tanie produkty. Ogromną zaletą domowych sposobów na koloryzację, jest przede wszystkim to, że nie niszczą one włosów, a wręcz przeciwnie- poprawiają ich kondycję i wygląd.

   Artykuł przygotowano przy współpracy z www.fryzjerwokulski.pl