Artykuły miesiąca

Strój dla chłopca – modnie czy wygodnie?

Nie tylko mamy dziewczynek starają się, aby ich pociecha pięknie wyglądała. Chociaż chłopcy w wieku 4 – 9 lat nie przywiązują do stroju tak dużej uwagi jak ich koleżanki, to warto zadbać o ich ładny ubiór. Strój powinien być przede wszystkim wygodny i dostosowany do pogody, co nie wyklucza modnego wyglądu. Jak zatem ubrać chłopca ładnie, wygodnie i praktycznie do przedszkola lub szkoły?

Jak uniknąć ubraniowych wpadek

Nie chodzi tutaj tylko o nieumiejętne zestawienie kolorów czy rodzaju ubrań. Ubierając dziecko trzeba kierować się rozsądkiem i wyobraźnią, dostosowując strój do warunków, w jakich będzie ono przebywać w ciągu dnia. Przypuśćmy, że jest koniec września, i jak to bywa jesienią, chłodny poranek. Ubieramy synka do przedszkola w cienką bluzkę oraz ciepłą, jesienną kurtkę. Po południu zastajemy naszego chłopca biegającego po placu zabaw, spoconego, w grubej kurtce, podczas gdy inne dzieci bawią się w dresowych bluzach. O czym zapomnieliśmy? Rano było chłodno, lecz jesienią zimne poranki oznaczają zwykle ocieplenie w południe. Jest za zimno na cienką bluzkę, a w ciepłej kurtce dziecku jest gorąco. Stara zasada ubierania dziecka “na cebulkę” sprawdza się więc znakomicie.

Bluza – modny i praktyczny element ubioru każdego chłopca

Bluza to element garderoby, który chłopiec powinien mieć zawsze pod ręką. Rano, gdy jest zimno, może założyć ją pod kurtkę. W szkole czy w przedszkolu jest zazwyczaj na tyle ciepło, że wystarczy cienka bluzka, a bluzę najlepiej zostawić w szatni. Kiedy zrobi się cieplej, przyda się do wyjścia na podwórko. Będzie pomocna także w przypadku, gdy dziecko poczuje się gorzej, dostanie gorączki i zrobi mu się zimno.

Bluza - modny i praktyczny element ubioru każdego chłopca
Bluza – modny i praktyczny element ubioru każdego chłopca

Modne i wygodne bluzy dla chłopców na suwak

Dresowa bluza na suwak przyda się dziecku w każdych okolicznościach. Chłopcy bardzo lubią bluzy z kapturem, a także stylowe bluzy ze stójką oraz bomberki.

Bluzy na zamek są ponadczasowe i uniwersalne, idealne do ubrania się “na cebulkę” o każdej porze roku. Łatwo można je założyć i zdjąć, co jest ważne dla młodszych przedszkolaków, które mają satysfakcję, że potrafią przebrać się samodzielnie na rytmikę lub gimnastykę. Bluzy na suwak są wygodniejsze od sweterków na guziki, a wcale nie mniej stylowe. Materiały, z których są uszyte nie są sztywne, drapiące, lecz miękkie i przyjemne w dotyku.

Miłe i ciepłe, kolorowe bluzy zakładane przez głowę

Ciepłe bluzy przez głowę są idealne szczególnie na zimę i jesień. W chłodniejsze dni, nawet jeżeli w przedszkolu lub szkole jest ciepło, w takiej bluzie chłopcu będzie miło i przyjemnie. Bluzy przez głowę, tak samo jak te na zamek, można wykorzystać do ubrania dziecka warstwowo. Każdą sportową bluzę łatwo jest założyć i zdjąć w razie potrzeby.

Sportowe bluzy to bardzo lubiany przez chłopców ubiór. Najlepiej pozwolić dziecku wybrać bluzę samodzielnie. Nawet mały chłopiec lubi nosić to, co podoba mu się najbardziej, a wybieranie garderoby może być dla niego przyjemnością tak samo, jak dla dziewczynki.

Stylowe i wygodne bluzy dla małych chłopców i dla nastolatków

Sportowe bluzy uwielbiają chłopcy niezależnie od wieku. Są one praktyczne, a jednocześnie modne i stylowe. Mają różne nadruki, od postaci z ulubionych bajek po napisy i grafikę, poprzez którą starsi chłopcy lubią wyrażać siebie.

Bardzo modne obecnie są kolory biały, czarny i granatowy, lecz oczywiście na nich wybór się nie kończy. Polecane są bluzy z nadrukiem i gładkie, w różnych kolorach i fasonach, grubsze i cieńsze, przez głowę i na suwak.

Nie wyobrażamy sobie szafy chłopca bez bluzy. Ten praktyczny i modny ubiór przydaje się o każdej porze roku. Zimą można zakładać je pod kurtkę, a latem nosić jako odzież wierzchnią. Prezentują lubiany przez chłopców styl sportowy. Zapewniają swobodę ruchów i ciepło, a jednocześnie stylowy i atrakcyjny wygląd.

Artykuł został przygotowany przez Sklep olalaKids z odzieżą niemowlęcą i dziecięcą.