Warto przeczytać

Zebra Technologies przedstawia nowe 12-calowe wzmocnione tablety typu 2w1 z systemem Windows

ET80 i ET85 to pierwsze tablety firmy Zebra, które obsługują sieci Wi-Fi 6E i 5G. Oznacza to większą prędkość pracy i niezawodne działanie

Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach dla biznesu, wraz ze swoimi partnerami umożliwiająca firmom osiąganie najwyższych poziomów wydajności, zaprezentowała dzisiaj urządzenia ET80 i ET85 (seria ET8x), nową linię 12-calowych odpornych tabletów typu 2w1 z systemem operacyjnym Windows. Seria ET8x została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wyższej produktywności oraz bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwach w różnych sektorach przemysłu. Wprowadzane na rynek Innowacyjne tablety to pierwsze urządzenia firmy Zebra obsługujące sieci Wi-Fi 6E oraz 5G, zapewniające tym samym zaawansowaną łączność bezprzewodową. Takie rozwiązanie pomoże utrzymać łączność z pracownikami mobilnymi niezależnie od warunków, w jakich przebywają.

Smukłe i lekkie modele ET80 i ET85 z procesorami Intel 11ej generacji to przenośne urządzenia, które dobrze sprawdzają się w terenie. Można je kupić w wersji ze wzmocnioną odpinaną klawiaturą z zawiasami, co zapewnia pracownikom pierwszej linii komfort użytkowania zbliżony do laptopa, bez względu na to, czy pracują w trasie, w samochodzie czy przy biurku. Nowa seria ET8x wspiera łączność w standardzie Citizens Broadband Radio Service (CBRS), dzięki czemu jest idealna dla osób zajmujących się bezpieczeństwem publicznym oraz dla pracowników rządowych. Jeśli chodzi o zastosowanie przez jednostki i służby samorządowe, tablety i laptopy 2w1 firmy Zebra umożliwiają komunikację związaną z eletroniczną obsługą, komunikację dyspozytorską, raportowanie opieki nad pacjentami, wystawianie elektronicznych mandatów oraz śledzenie personelu. Ponadto umożliwiają zarządzanie dokumentami, incydentami i zapasami oraz obsługują aplikacje do zgłaszania incydentów.

– Zachowanie równowagi pomiędzy zapotrzebowaniem na bardziej elastyczne i przenośne rozwiązania mobilne a wymogami związanymi z wysoką wydajnością i dużym ekranem pozwoliło na stworzenie przemysłowych laptopów 2w1, takich jak modele ET80 i ET85 firmy Zebra Technologies – mówi David Krebs, Executive Vice President, VDC Research. – Dla kluczowych pracowników mobilnych z takich sektorów jak bezpieczeństwo publiczne czy sektor rządowy, ten rozwijający się standard oznacza, że nadal mogą pracować w sytuacjach, w których potrzebują tradycyjnego wzmocnionego komputera, ale teraz tok ich pracy może mieć charakter bardziej mobilny i rozproszony.

Seria ET8x wspiera również pracę w terenie i w zakładach produkcyjnych. Jeśli chodzi o pracowników terenowych i pracowników zakładów usług użyteczności publicznej, to mogą oni używać tych urządzeń do mobilnego zarządzania procesami w przedsiębiorstwie, zapewniania bezpieczeństwa i zgodności ze standardami oraz korzystania ze zdalnej pomocy. W halach produkcyjnych tablety pomagają przy zapewnianiu jakości oraz służą jako urządzenia pokładowe na wózkach widłowych. Są także używane w zadaniach konserwatorskich i naprawczych.

Urządzenia z nowej serii tabletów typu 2w1 firmy Zebra mogą służyć jako niezależny tablet albo zastąpić laptopa, by zapewniać wsparcie nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wadze niższej niż 1,3 kg i możliwości zakupu odpinanej wzmocnionej klawiatury, urządzenia z nowej serii ET8x wspierają elastyczność pracy, gdyż mogą służyć zarówno jako komputery stacjonarne w biurze, jak i jako mobilne stanowiska pracy w policyjnych radiowozach, w ciężarówkach czy na wózkach widłowych. ET80 i ET85 oferują dłuższy czas pracy baterii niż poprzednie modele, co ogranicza czas potrzebny na ładowanie lub pracę na urządzeniach zastępczych, a tym samym zwiększa produktywność i ogranicza przestoje.

– Z dumą przedstawiamy ET80 i ET85, nasze nowe tablety typu 2w1, które zapewniają zaawansowaną łączność z siecią Wi-Fi 6 i symbolizują wejście firmy Zebra w przestrzeń 5G – mówi Julie Johnson Vice President, Enterprise Mobile Computing, Zebra Technologies.– Innowacyjna seria ET8x zapewnia firmom z wielu branż urządzenia, których potrzebują, by zwiększyć produktywność, szybkość i niezawodność we wszystkich aspektach swojej działalności.

Urządzenia z nowej serii ET8x oferują 12-calowy ekran, główny aparat o rozdzielczości 13 megapikseli, a opcjonalnie także zintegrowany skaner kodów kreskowych. Ponadto obsługują Windows Hello dzięki przedniemu aparatowi z rozpoznawaniem twarzy, a dodatkowo mogą być również wyposażone w czytnik odcisków palców, co umożliwia wielostopniową weryfikację. Urządzenia ET80 i ET85 są też pierwszymi tabletami firmy Zebra z systemem Windows 10 wyposażonymi w Mobility DNA, narzędzia programistyczne firmy Zebra używane do optymalizacji pracy, ulepszania komunikacji i poprawy funkcjonalności dla pracowników mobilnych. Te narzędzia obejmują program PowerPrecision Plus, który umożliwia wgląd w stan baterii urządzenia, a opcjonalnie także funkcję Workforce Connect Push to Talk, która usprawnia komunikację na połączonej platformie.

Na urządzeniach serii ET8x są również dostępne kontrakty serwisowe OneCare™ Maintenance Plans firmy Zebra. Ich celem jest zmaksymalizowanie czasu pracy urządzenia i jego wydajności, w celu zapewnienia użytkownikom jak najbardziej pełnego wykorzystania inwestycji w nowy tablet. Dzięki planom OneCare firmy Zebra pracownicy bezpośredniego kontaktu mogą wykazać się maksymalną wydajnością w pracy, a jednocześnie wyeliminować problemy z urządzeniami i ograniczyć niespodziewane zakłócenia czy koszty napraw nieujęte w budżecie.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
• Urządzenia firmy Zebra z serii ET8x świetnie sprawdzają się w obszarach ochrony bezpieczeństwa publicznego, sektora rządowego, pracy w terenie i środowiska produkcyjnego. Na konferencji IACP 2021 zostaną wystawione na stoisku nr 2955.
• Nowe modele ET80 i ET85 to pierwsze tablety firmy Zebra, które obsługują sieci Wi-Fi 6E i 5G, by umożliwić większą prędkość połączenia i niezawodne działanie.
• Urządzenia ET80 i ET85 są też pierwszymi tabletami firmy Zebra z systemem Windows 10 wyposażonymi w wybrane narzędzia Mobility DNA, które pomagają poprawić komunikację i funkcjonalność dla pracowników terenowych.