Pora ułożyć sylwestrowe menu!

Święta coraz bliżej, a tuż za nimi Sylwester i wyczekiwane szaleństwo do białego rana! Jeżeli organizujemy mniejszą, bądź większą imprezę u siebie, czyli tak zwaną „domówkę”, warto już teraz sporządzić listę zakupów i zaplanować oryginalne, przepyszne menu. Co powiesz na to, aby w tym roku przyrządzić część potraw na grillu? A może nawet spotkać się na wspólnym grillowaniu?

Co najlepiej sprawdzi się na sylwestrowym stole?

Sylwester to wyjątkowa, magiczna noc w ciągu roku, dlatego zdecydowanie warto włożyć odrobinę wysiłku i stworzyć z tej okazji niepowtarzalny, szampański klimat. Tak naprawdę nie potrzeba wiele – kilka balonów, zimne ognie, kolorowe drinki (zarówno w wersji alkoholowej, jak i bezalkoholowej), porywająca do tańca muzyka.

Jeśli zaś chodzi o dania, które pojawią się na stole, najlepiej stawiać tutaj na prostotę, ale jednocześnie na potrawy i przekąski ciekawe oraz oryginalne – tak, aby domownicy oraz zaproszenie goście mogli tego dnia zjeść coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Warto zdecydować się na przykład na domowe sushi, czy smażone krewetki, pyszne desery w formie lodów albo pucharków  pełnych owocowych i kremowych warstw. Jeśli zaś chodzi o dania główne, tutaj do akcji z powodzeniem może wkroczyć nasz wcześniej wspomniany grill!

Grillowanie i wędzenie – sprawdzony sposób na pyszną kolację!

Jeżeli oprócz drobnych przekąsek planujemy podać na sylwestrowej kolacji także coś konkretniejszego, idealnym wyborem będą dania grillowane lub wędzone – mięsa, ryby, warzywa, a nawet owoce. Warto jednak wcześniej zaopatrzyć się również w przydatne akcesoria typu zrębki wędzarnicze, które pozwolą wydobyć i podkreślić smak przygotowywanych w ten sposób potraw.

Dobrym pomysłem mogą być także grillowane serki, na przykład typu oscypek, podawane z konfiturą z żurawiny – idealnie kojarzące się z górskim, zimowym klimatem. Wspólne grillowanie może być także wspaniałym pomysłem na wyjątkowe spędzenie czasu w gronie przyjaciół – możemy na przykład zorganizować je na własnym tarasie albo na balkonie.

Pamiętajmy tylko o zachowaniu odpowiedniej dozy ostrożności i rozsądku, tak aby grillowe eksperymenty przebiegły bezpiecznie i bez zakłóceń. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj grille gazowe oraz elektryczne, ponieważ są o wiele łatwiejsze w obsłudze, a przygotowywanie na nich pysznych potraw wymaga znacznie mniejszej ilości czasu niż w przypadku bardziej tradycyjnych grilli na węgiel lub brykiet.

źródło zdjęć: freepik.com