Balustrady stalowe nierdzewne 2023

Wyposażenie klatki schodowej wcale nie musi przysparzać nam bólu głowy. Na rynku mamy oczywiście wiele propozycji stalowych balustrad, ale znalezienie tej odpowiedniej barierki nie jest trudne. Jako pomoc wystarczy odpowiedź na pytanie o to, w jakim stylu zaaranżowaliśmy biuro lub mieszkanie. Fachowcy zajmą się już resztą i wybiorą dla nas odpowiedni rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej.

Dopasuj stalową balustradę z nierdzewki do wnętrza domu

Wybór balustrady z nierdzewki wiąże się z wyborem dobrej jakości materiału, ustawieniem parametrów technicznych i wyglądu barierki. Równie ważne jest, żeby balustrada po prostu nam się podobała. Poszukując idealnej stalowej balustrady do schodów wewnętrznych, musimy brać pod uwagę także spójność projektu z aranżacją domu i przeznaczeniem barierki. Inne parametry będzie posiadała balustrada stalowa ze szkłem montowana przy schodach, a inaczej barierka instalowana na balkonie. Zawsze optymalnym pomysłem będzie klasyka, która sprawdzi się wszędzie i w każdym domu.

Swój dom zaaranżowałaś tak, żeby czuć się w nim spokojnie, ale brakuje Ci nuty nowoczesności we wnętrzach? Wybierz balustradę ze stali nierdzewnej z poziomych tralek. Poziome elementy ze stali nierdzewnej mogą być w kształcie linek albo słupków. Ważne, żeby pasowały do wystroju. Ten typ balustrady wewnętrznej będzie wyglądał dobrze przy schodach wspornikowych i zabiegowych.

Schody znajdują się w obszernym salonie połączonym z jadalnią? W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie stalowa balustrada ze szkłem. Szkło hartowane może być umieszczone w stalowej ramie lub pomiędzy słupkami nośnymi. Balustrada szklana ociepli wnętrze i doda mu nutę nowoczesności. Co istotne, światło dzienne przenikające przez szkło balustrady będzie doświetlać pokój.

Stalowa balustrada nie tylko do loftowych mieszkań

Balustrady ze stali nierdzewnej są jednym z najpopularniejszych elementów do wyposażenia domu i biura. Nic dziwnego – stalowa barierka wygląda dobrze, jest elegancka i nowoczesna. Nie wiesz, jaki typ balustrady wybrać? Pomoże Ci w tym konsultant ze sprawdzonego salonu z balustradami.

Klienci decydujący się na stalową barierkę w budynkach mieszkalnych zazwyczaj wybierają balustradę całonośną szklaną lub balustradę ze szkłem w stalowej ramie. I w jednym, i w drugim przypadku balustrada wygląda dobrze zarówno we wnętrzu, jak i poza domem, np. na balkonie. Popularna jest też stalowa balustrada z cienkich tralek montowanych w pionie lub w poziomie. Słupki mogą być proste, ale mogą też być uformowane w kształt stalowej linki.

Gdzie zamontować balustradę ze stali nierdzewnej? Balustrada tego typu będzie dobrze wyglądać w każdej aranżacji. Może to być dom jednorodzinny utrzymany w spokojnej kolorystyce, nowoczesne biuro albo minimalistyczne wysokie mieszkanie.

Stalowa balustrada z nierdzewki wewnętrzna

Balustrada ze stali nierdzewnej to praktyczne, ale i modne zwieńczenie schodów stalowych i antresoli. Barierka ze stali nierdzewnej zamontowana w półzamkniętej klatce schodowej może wyraźnie ożywić wystrój pomieszczenia. Polecanym rozwiązaniem jest w tym przypadku balustrada ze stalowych słupków i balustrada szklana w stalowej ramie.

Jeżeli w domu znajdują się nowoczesne schody wspornikowe, możemy rozejrzeć się za balustradą stalową malowaną proszkowo, która będzie wyglądem dopasowana do schodów ze stali. Dobrze będzie też wyglądała w tym przypadku balustrada szklana. Ciekawym pomysłem jest wysoka balustrada ze stali nierdzewnej i szkła poprowadzona od poziomu schodów aż do wyższej kondygnacji.

Mieszkasz w dwukondygnacyjnym mieszkaniu i szukasz balustrady dopasowanej do niewielkich schodów kręconych ze stali? Nic prostszego – balustrada z nierdzewki sprawdzi się znakomicie, zwłaszcza jeżeli wybierzesz balustradę z poziomych tralek dopasowanych do kształtu schodów. W tym przypadku dobrze będzie też się prezentować balustrada szklana, która dodatkowo odciąży małą przestrzeń, w której zamontowano schody.