Warto przeczytać

Odpływy powierzchniowe szczelne przejscie dla ścieków i deszczówki

Odpływy powierzchniowe to kluczowy element współczesnych budowli, umożliwiający skuteczne i bezpieczne odprowadzenie ścieków oraz deszczówki. Architekci i projektanci z powodzeniem stosują je zarówno w nowych, jak i renowowanych budynkach, dzięki bogatej ofercie oraz licznych modelom i wymiarom dostępnym na rynku.

Odpływ parkingowy KRASO®

Jednym z popularnych rozwiązań dla parkingów podziemnych jest odpływ parkingowy KRASO®, który charakteryzuje się mrozoodporną barierą zapachową oraz wyjmowanym koszem na piasek. Odpływ ten dostępny jest w dwóch klasach obciążenia: A do 1,5t oraz B do 12,5t, co pozwala na dobranie właściwego produktu dla każdej inwestycji.

Spust piwniczny KRASO®

Spust piwniczny KRASO® to kolejne rozwiązanie, które umożliwia efektywne odprowadzenie ścieków i deszczówki. Wyposażony jest on w zintegrowany, wyjmowany odpływ oraz syfon, co znacznie ułatwia jego czyszczenie oraz konserwację.

Obwodowa uszczelka czterożebrowa KRASO®

Kluczowym elementem odpływów powierzchniowych jest ich szczelność, gwarantowana dzięki zastosowaniu obwodowej uszczelki czterożebrowej KRASO®. Dzięki niej odpływy są odporne na działanie wody pod ciśnieniem, co zapewnia ich długotrwałe i niezawodne działanie.

Opcje kratki: tworzywo sztuczne lub stal nierdzewna

W ofercie odpływów powierzchniowych KRASO® dostępne są również różne opcje kratki, wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Wybór materiału zależy od indywidualnych preferencji oraz wymagań konkretnego projektu budowlanego.

Odpływy powierzchniowe są niezbędnym elementem nowoczesnych budowli, gwarantującym szczelne i efektywne odprowadzenie ścieków i deszczówki. Firma KRASO® oferuje szeroki wybór modeli i wymiarów, które doskonale sprawdzają się zarówno w nowych, jak i renowowanych budynkach. Odpływy te, takie jak odpływ parkingowy czy spust piwniczny, wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, takie jak obwodowa uszczelka czterożebrowa czy mrozoodporna bariera zapachowa, co zapewnia ich niezawodność i długotrwałe działanie. Odpływy powierzchniowe KRASO® są dostępne w różnych klasach obciążenia oraz z opcjami kratki wykonanej z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej, co pozwala na indywidualne dopasowanie produktu do potrzeb każdej inwestycji.

Zastosowanie w różnych typach budowli

Odpływy powierzchniowe KRASO® są stosowane w różnorodnych obiektach, takich jak parkingi podziemne, piwnice, czy inne budynki, gdzie wymagane jest skuteczne i bezpieczne odprowadzenie ścieków oraz deszczówki. Dzięki swoim właściwościom, takim jak szczelność czy odporność na obciążenia, odpływy te sprawdzają się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i prywatnych inwestycjach.

Montaż i konserwacja

Montaż odpływów powierzchniowych KRASO® jest prosty i intuicyjny, co pozwala na szybką i efektywną instalację. Warto zwrócić uwagę na to, aby ścieżki odprowadzania wody były zaprojektowane w sposób umożliwiający swobodny przepływ, co zminimalizuje ryzyko zatorów i zalania. W przypadku konieczności czyszczenia czy konserwacji odpływów, wyjmowane elementy, takie jak kosz na piasek czy zintegrowany odpływ i syfon, ułatwiają te czynności, zapewniając długotrwałą funkcjonalność produktu.

Ochrona środowiska i oszczędność wodna

Stosowanie odpływów powierzchniowych KRASO® przyczynia się również do ochrony środowiska oraz oszczędności wodnej. Skuteczne odprowadzenie deszczówki może pozwolić na jej późniejsze wykorzystanie, na przykład do nawadniania ogrodów czy innych celów gospodarczych. Ponadto, szczelność tych odpływów minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia wód gruntowych, co przekłada się na lepszą jakość życia mieszkańców oraz ochronę ekosystemów.

sprawdź również kratka ściekowa

Odpływy powierzchniowe to niezbędny element współczesnych budowli, który gwarantuje skuteczne i bezpieczne odprowadzenie ścieków oraz deszczówki. Firma BWB technology oferuje bogatą ofertę produktów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów, zapewniając niezawodność, długotrwałość oraz wysoką jakość wykonania.